Dokumentalna fotografia ślubna – Poradnik 1 część

Dokumentalna fotografia ślubna

Dokumentalna fotografia ślubna – Poradnik 1 część, czyli  proste sposoby na lepsze zdjęcia ślubne.

Kilka słów na początek
Jeżeli czytacie ten poradnik, to znaczy, że Wasze zdjęcia ślubne nie są Wam obojętne i zdajecie sobie sprawę z tego, że oprócz pracy fotografa składa się na nie wiele czynników, a efekt w dużym stopniu zależy również od Was. Nie są to rzeczy wymyślone po to, by ułatwić życie fotografowi, lecz prawdziwe sytuacje, które obserwujemy prawie na każdym ślubie. Podpowiadamy Wam jak ich uniknąć i zachęcamy do zapamiętania przynajmniej niektórych z nich – efekt naprawdę wart jest zachodu.

Uwagi dotyczące całego dnia

Przed ślubem naprawdę warto się wyspać. Spuchniętych zaczerwienionych oczu nie da się zamaskować makijażem. Rozdrażnienie i senność również są bardzo widoczne i nie służą niczemu dobremu.

Nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę i nie siedźcie nad wizytówkami dla gości do nocy. Jeżeli czegoś nie zdążyliście zrobić, poproście o to świadków, rodzinę albo przyjaciół.

Warto wiedzieć, że tak czy inaczej nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Zaakceptujcie ten fakt i nie stresujcie się drobiazgami, a zapamiętacie swój dzień jako piękny i wzruszający, a nie męczący i nerwowy.

Postarajcie się nie myśleć bez przerwy o tym, że jesteście fotografowani, nie przyjmować sztucznych póz, nie ustawiać się i nie machać do obiektywu za każdym razem, gdy zostanie skierowany w Waszą stronę.

Uśmiechajcie się do siebie i do gości, cieszcie się ze wszystkiego, ten dzień jest dla Was, nie dla wujka, któremu nie smakuje rosół. Pamiętajcie, że nie da się zadowolić wszystkich.

 

Dokumentalna fotografia ślubna

Share Post :

More Posts

Leave a Reply