Cześć, jesteśmy Monika i Piotrek czyli Umbrella Studio.

Jesteśmy mężem i żoną, których pasją jest fotografia ślubna.

Oprócz tego jesteśmy rodzicami nastoletniej Wioletty i mamy rudego kota Toffika.

Fotografujemy śluby od 2009 roku i poprostu kochamy ro robić 🙂

D3B9577 - O NAS
D3B9649 1 - O NAS

Nasza Fotografia Ślubna

Jesteśmy małżeństwem, które odnalazło swoją drogę przez życie dzięki fotografii. Możliwość rejestracji najpiękniejszych chwil w życiu każdego człowieka po prostu nas uskrzydla. Fotografia była obecna w naszym życiu od wielu lat, a od 2009 roku jest również naszym zawodem, który wykonujemy z prawdziwą pasją. Każde udane zdjęcie, każda zadowolona para jest dla nas źródłem niesamowitej frajdy.

Należymy lub zostaliśmy wyróżnieni przez takie organizacje jak: WPJA, AGWPJA, Fearless Photographers Junebug Professional Photographers. Nasze prace były wielokrotnie publikowane w wielu magazynach ślubnych w Polsce i w Wielkiej Brytanii. W 2016 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedni z 50 najlepszych fotografów ślubnych w UK.

Fotografia ślubna Kraków, Lublin, Rzeszów, Kielce. Pracujemy najczęsciej w Krakowie, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie oraz Warszawie, ale z chęcią wykonamy dla Ciebie reportaż w każdym zakątku Polski i Europy.

Fotografia ślubna jest trudnym zajęciem, zarówno pod względem technicznym, jak i koncepcyjnym, dlatego kobiecy i męski punkt widzenia doskonale się tu uzupełniają. W naszej pracy staramy się dostrzec przede wszystkim emocje, które towarzyszą Tym chwilom. Podobnie jak każdy fotograf ślubny uwielbiamy niesamowity klimat krakowskich uliczek i piękno kościołów, ale uwielbiamy wyjść z Wami w plener i dać się ponieść pięknu przyrody tworząc naturalne i wysmakowane fotografie.

Zawsze skupiamy się na emocjach, które przepełniają dzień ślubu, aby uwiecznić najpiękniejsze momenty szczęścia i wzruszeń. Posiadamy ogromne doświadczenie w ślubach mieszanych narodowości, a przede wszystkim anglosaskich. Fotografia pozwoliła nam poznać wiele kultur i narodowości. Realizowaliśmy śluby wielu nacji i religii, m.in. Sikhów, hinduskie oraz żydowskie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy na terenie Wielkiej Brytanii znamy wszystkie zwyczaje panujące na ślubach anglosaskich. Prowadzimy studio w Londynie i regularnie pracujemy na terenie UK. Dzięki biegłej znajomości j.angielskiego specjalizujemy się w obsłudze par anglojęzycznych oraz par mieszanych na terenie kraju.

W Polsce pracowaliśmy na wielu prestiżowych ślubach, m.in. Agnieszki Popielewicz, fotografując wiele znanych twarzy z świata biznesu i show biznesu. 

Nasz ciągły rozwój, zasoby sprzętowe i umiejętności pozwalają wierzyć, że każdy realizowany przez nas reportaż będzie na wysokim poziomie oraz w charakterystycznym dla nas stylu. Gdy ktoś pyta nas, jak to się stało, że wybraliśmy fotografię jako swój zawód, niezmiennie odpowiadamy, że to właśnie fotografia ślubna wybrała nas, kusząc możliwością zamrożenia emocji, piękna i ludzkich reakcji w  malutkim prostokątnym kadrze. Uwielbiamy podróżować, dlatego z przyjemnością sfotografujemy Twój ślub, niezależnie od tego, czy odbędzie się on w Londynie, Toskanii, Krakowie, Kielcach, Warszawie czy jakimkolwiek innym zakątku Polski lub Europy. 

Jesteśmy przekonani, że fotografia ślubna może być sztuką. Dla nas jest również największą pasją.

Nasze osiągnięcia w fotografii ślubnej:

  • UK’s Top 50 Wedding Photographers 2017
  • Wiele Nagród w Konkursie Fearless Photographers
  • Nagrody Stowarzyszenia AGWPJA
  • Nagrody Stowarzyszenia WPJA
  • UK’s Top 50 Wedding Photographers 2016
  • Zdjęcie Dnia Wedding Community Blog
  • Zdjęcie Dnia Moment Junkie Blog.
  • Zdjęcie Dnia Junebug Weddings

 Wybierając profesjonalnego fotografa ślubnego bardzo ważne jest, aby był to ktoś, kto nie tylko potrafi zrobić standardowe zdjęcie Pana i Panny Młodej stojących pod drzewem wraz z rodziną, ale będzie to ktoś kto potrafi stworzyć zdjęcia inne niż wszyscy. Zdjęcia te muszą mieć styl, który przede wszystkim będzie Wam odpowiadał. W naszej karierze widzieliśmy wiele trendów fotografii ślubnej, jak np. zdjęcia czarno-białe z kolorowym elementem, “odlatywanie” młodych trzymających balon itp. Żaden z tych trendów nie utrzymał się zbyt długo i częstokroć stał się powodem żartów. Dlatego my staramy się robić zdjęcia ponadczasowe. Nie idziemy z głównym nurtem, lecz szukamy swojego stylu zarówno w obróbce jak i w układaniu kadrów.  Zdjęcia ślubne dla nas muszą być nie tylko stylowe i atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim bronić się po upływie nawet wielu lat. Nie mamy nic przeciwko innowacyjnym pomysłom, ale uważamy, że najlepiej bronią się zdjęcia ukazujące prawdziwe piękno i emocje.

Bardzo ważnym aspektem w naszej fotografii ślubnej jest światło. Światło nadaje głębi i wyrazu naszym zdjęciom akcentując to co na nich jest najważniejsze. Dobry fotograf ślubny musi umieć wykorzystywać światło. Dlatego z wielką przyjemnością sięgamy po lampy błyskowe, lampy video lub wykorzystujemy światło zastane w taki sposób, aby kadry przez nas komponowane nie były tylko płaskimi, równo doświetlonymi obrazkami, ale aby nadać im efekt trójwymiarowości na dwuwymiarowym zdjęciu. Nie jest to łatwą sztuką i tak naprawdę opanowanie światła jest najtrudniejsze w każdej dziedzinie fotografii. Nie tylko w fotografii ślubnej.

Najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o wybór fotografa ślubnego jest kierowanie się sercem. Jeśli kadry do Ciebie nie przemawiają, jeśli nie jest to to czego szukasz to nie ma sensu zaczynać współpracy z danym fotografem. Pozytywne opinie nt. fotografa nie oznaczają, że i ty będziesz zadowolona z jego prac. Styl pracy fotografa musi odzwierciedlać to czego Wy szukacie na zdjęciach. Nie mam sensu prosić, nawet nie wypada, wybranego fotografa, którego styl nam nie do końca odpowiada o pracę w stylu przypominającym kogoś innego, kto pasuje do Waszej koncepcji. Każdy fotograf widzi inaczej, ma inne umiejętności oraz inną obróbkę. Nie da się nikogo zmusić by był kimś, kim nie jest.

My specjalizujemy się w tworzeniu interesujących (nie chcemy stosować nadużywanego słowa „kreatywnych”) zdjęć ślubnych, które podkreślają przy pomocy światła i kompozycji urodę Państwa Młodych, klimat chwili i piękno detali. Wierzymy, że nasza fotografia ślubna łączy ponadczasowość kadrów z ciekawym światłem, unikalnymi portretami oraz reporterskim podejściem. Mamy nadzieję, że trafi ona do ludzi pragnących mieć stylową i niezwykłą pamiątkę z dnia ślubu.

Pracujemy wszędzie w Europie i poza jej granicami. Możecie nas znaleść w przeglądarkach wyszukując haseł tj. fotograf ślubny kraków, fotograf ślubny kielce, fotograf ślubny lublin oraz fotografia ślubna kraków. Zapraszamy również na naszą brytyjską stronę: www.umbrellastudio.co.uk

Monika i Piotr

F.A.Q

W jakich województwach/regionach pracujecie?

Pracujemy głównie w Krakowie, Rzeszowie, Lublinie i Kielcach, które to miasta znajdują się w promieniu 100 km od naszego miejsca zamieszkania, ale często również wykonujemy reportaże w innych częściach kraju oraz zagranicą. Realizujemy bardzo dużo ślubów na rynku angielskim, głównie w Londynie. Uwielbiamy podróżować i z chęcią dojedziemy na Twój ślub w dowolnej lokalizacji.

Czy musimy się spotkać osobiście przed ślubem?

Nie jest to konieczne, ale zawsze pożyteczne. Przed pracą w nowym miejscu zawsze robimy dokładne rozpoznanie wybranych przez Was miejsc w Internecie, ale czasem warto się spotkać, aby lepiej poznać Wasz punkt widzenia.

Jak długo z nami zostaniecie?

Rozpoczynamy reportaż od przygotować Panny Młodej i zazwyczaj kończymy o 1-szej w nocy (po zakończeniu oczepin).

Kiedy jest najlepszy czas na sesję portretową we dwoje?

Najlepszy czas na sesję to godziny popołudniowe, po przywitaniu na sali. Taka sesja trwa zazwyczaj ok. 1h, gdyż na pewno zechcecie wracać do gości jak najszybciej. Czasem jeśli na weselu jest spokojniejsza chwila, a właśnie mamy piękny zachód słońca na zewnątrz to poprosimy was o 10 min. z nami. Jeśli zdecydujecie się na sesję w dniu innym niż ślub to możemy ją wykonać o dowolnej porze. Najpiękniejsze światło mamy w godzinach porannych – tuż po wschodzie słońca (to dla naprawdę zakochanych w fotografii ludzi) oraz przed zachodem słońca. Południe nie jest najlepszą porą na wykonywanie sesji ślubnej na zewnątrz, gdyż słońce jest wtedy bardzo wysoko i tworzy niezbyt estetyczne cienie i mocne kontrasty.

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Najczęściej my. Mamy w tym ogromne doświadczenie i wiemy jak dobrać zdjęcia tak, aby tworzyły spójną całość i opowiadały ciekawą historię. Jeśli natomiast bardzo chcecie zrobić to sami to najczęściej umawiamy się na daną liczbę zdjęć, którą sami wybierzecie, zostawiając sobie możliwość wyboru 20-30%. Udostępniamy Wam łatwe w użyciu narzędzia, które pomagają w szybkim wyborze zdjęć.

Jak zarezerwować datę?

Do rezerwacji terminu konieczne jest podpisanie umowy oraz wpłacenie zaliczki w wysokości ok 20% wartości usługi. Jeśli nasza fotografia jest dokładnie tym czego szukacie, nie zwlekajcie zbyt długo.

Jak długo będziemy oczekiwać na nasze zdjęcia?

Ponieważ wszystkie zdjęcia, które od nas dostajecie są poddane obróbce cyfrowej, będziemy potrzebować ok. 4-6 tygodni na przygotowanie dla Was całego materiału. Jeśli w Waszym pakiecie znajdują się albumy to będziemy potrzebować ok. 2 tygodni od daty zatwierdzenia projektu na ich wydruk.

Czy otrzymamy wszystkie fotografie jakie zrobicie na naszym ślubie?

Tak i nie. Otrzymacie wszystkie udane i unikalne zdjęcia z Waszego ślubu, jakie uda nam się wykonać. Nie oddajemy natomiast zdjęć zrobionych w trybie seryjnym, mniej udanych z te samej sceny itd. Selekcjonując zdjęcia mamy na uwadze, że przedstawiony Wam materiał musi być wyjątkowy, oryginalny i ciekawy.

Na jakim sprzęcie pracujecie?

Pracujemy na pełno-klatkowych najnowszych lustrzankach Nikona. Oboje posiadamy po dwa aparaty, co sprawia, że nie musimy się obawiać o awarię sprzętu. Pracujemy głównie na obiektywach stało-ogniskowych, które dają lepszą plastykę obrazu, ale w swoim arsenale mamy również obiektywy typu zoom. Cały czas rozwijamy nie tylko nasze zasoby sprzętowe, ale przede wszystkim wiedzę, bez której żaden sprzęt nie pomoże.

Zadzwoń:

731-256-651

 Umbrella Studio Fotografia Ślubna

Kraków | Rzeszów | Lublin | Kielce