Fotografia ślubna poradnik – Pozowanie

Fotografia ślubna poradnik

Fotografia ślubna poradnik na temat pozowania par podczas sesji fotograficznej.

Jesteśmy fotografami ślubnymi od 6 lat w związku z tym posiadamy już niemały bagaż doświadczeń jeśli chodzi o trudną sztukę pozowania par. Jest to bardzo wymagająca i stresująca czynność, zarówno dla fotografa jak i fotografowanych par. Dlatego chcielibyśmy się podzielić naszą wiedzą na ten temat i w jak największym stopniu zminimalizować wasz stres. Para młoda jak i ich rodziny oczekują pięknych zdjęć (są one pamiątkami na całe życie) nawet jeśli nie wszystko jest idealne (nie możemy przewidzieć warunków pogodowych, oświetlenia, czy wystroju wnętrz) musimy zawsze starać się pokazać piękno w każdej sytuacji. Dlatego tak bardzo ważne jest zapamiętanie kilku podstawowych póz, co w późniejszym czasie zaowocuje zmniejszeniem stresu oraz daje pewność, że te ujęcia na pewno będą udane. Należy tu pamiętać, aby pozy były różne a jednocześnie bardzo proste. Przykładowa poza:  młodzi stoją obok siebie i patrzą w prost na obiektyw, mogą się trzymać za ręce. Od tej wyjściowej pozy możemy bardzo szybko przejść do następnej pozy, wystarczy, że poprosimy parę aby spojrzała na siebie. Zazwyczaj młodzi zaczynają się uśmiechać do siebie, a nawet całować. Jest to bardzo moment na wykonanie pięknych pełnych emocji zdjęć, co jest bardzo ważne dla fotografa ślubnego.

Poniżej przykład:

1fotografia ślubna poradnik-2

Od takiego ustawienia brakuje już niewiele aby przejście do kolejnej bardzo prostej, ale i pięknej pozy. Wystarczy poprosić pannę młoda, aby wtuliła się w ramiona ukochanego, dodatkowo aby zdjęcie nabrało bardziej romantycznego nastroju możemy też poprosić o zamknięcie oczu. Przykład poniżej:

fotografia ślubna poradnik

Jak na pewno już zdołaliście zauważyć korzystając tylko z tej jednej podstawowej pozy możemy, poprzez delikatne modyfikacje otrzymać kilka innych.

Oto kolejny przykład:

1__#$!@%!#__1-2

Możemy tu mnożyć przykłady różnych zdjęć tylko przy wykorzystaniu tej jednej pozy z lekkimi modyfikacjami, To juz zależy tylko od inwencji i kreatywności fotografa ślubnego.

Dlatego teraz przejdę do następnej bardzo ważnej pozycji, a mianowicie spacer. Jest to bardzo prosty i niezawodny sposób na zrobienie pięknych zdjęć ślubnych.

Wystarczy, że poprosisz parę aby wykonała kilka kroków do przodu, albo po prostu poszła na krótki spacer.

1-5

Jeśli para ma ze sobą jakieś gadżety w postaci baloników jest to bardzo dobry sposób aby je teraz wykorzystać.

1-4

Tu również możemy zasugerować parze, aby podczas spaceru na siebie patrzyli jest to bardzo prosty sposób na uzyskanie pięknych i naturalnych zdjęć.

Jest to idealny moment aby złapać w kadrze piękny uśmiech panny młodej lub niezapomniane spojrzenie panna młodego. Pod koniec takiej sesji możemy się poszczycić wykonaniem bardzo uczuciowych a jednocześnie bardzo naturalnych ujęć. Jest to niesamowicie ważne dla każdej pary młodej.

Album Cover

Kolejną a zarazem ostatnią pozą jest jest poza siedząca. Jest to bardzo ważna poza ponieważ znacznie urozmaica materiał z sesji zdjęciowej i daje bardzo duże możliwości.

1

Szczególnie jest przydatna, kiedy nie mamy dobrych warunków pogodowych i musimy wykonać sesje wewnątrz hotelu. Dodatkową zaletą jest to, że panna młoda nie musi się obawiać, że jej piękna suknia zostanie pobrudzona czy zniszczona.

Przedstawiałam tu w wielkim skrócie jak przy wykorzystaniu tylko trzech póz wykonać wspaniałą sesję zdjęciową. Nie jest ich dużo bo tylko trzy ale przy niewielkich modyfikacjach dają bardzo dużo możliwości. Największą ich zaletą jest szybkie przejście z jednej pozy do drugiej i łatwe modyfikacje. Drugą zaletą jest to, że jest ich tylko trzy i nie musimy bezsensownie wkuwać na pamięć wszystkie pozy, o których gdzieś przeczytaliśmy czy zobaczyliśmy w internecie, ba co gorsza nosić je ze sobą. Jest to bardzo prosty i łatwy sposób na szybki plener a w dodatku efektem końcowym są naturalne i romantyczne zdjęcie przepełnione emocjami.

Mam nadzieję, że artykuł będzie pomocny i ułatwi wam pracę fotografa ślubnego, a trudna sztuka pozowania nie będzie juz tak trudna :).

 

Share Post :

More Posts

Leave a Reply