Fotografia ślubna poradnik – Poradnik 3 część

Fotografia ślubna poradnik

Fotografia ślubna poradnik – Poradnik 3 część

Ślub
Goście powinni wejść do kościoła przed rozpoczęciem ceremonii, niech nie stoją do ostatniej chwili przed kościołem.

Po wejściu do kościoła rodzice i najbliżsi zajmują pierwsze ławki, przypomnijcie im o tym na wszelki wypadek, powinni być najbliżej Was.

Pozostali goście powinni zająć miejsca tuż za nimi, by nie pozostawiać pierwszych kilku ławek pustych. To naprawdę źle wygląda.
Dodatkowo, gdy osoby, które nie zmieściły się w ostatnich ławkach i nie chcą przejść do pierwszych gromadzą przy wyjściu bardzo utrudniają poruszanie się i nie pozwalają na wykonanie ujęcia z tyłu.

Poproście rodzeństwo albo przyjaciół by zapraszali gości do przodu.

Wchodźcie do kościoła powoli, dostojnie nie śpieszcie się, nie patrzcie pod nogi.

Świadkowie niech nie idą tuż za Wami, tylko kilka kroków dalej, pozwala to na ładne ujęcie z góry.

Jeżeli Pannę Młodą do ołtarza prowadzi ojciec zatrzymajcie się przy ołtarzu na chwilę, niech tata ucałuje córkę, nie odwracaj się do niego plecami od razu gdy dotrzecie do Pana Młodego, to wygląda źle i jest przykre dla taty.

Krzesła świadków powinny być ustawione w kształcie litery V, nie prosto za Waszymi krzesłami. Wówczas możliwe będzie ujęcie z tyłu przy zakładaniu obrączek. Dużo lepiej będzie również wyglądało ujęcie z boku.

Uśmiechajcie, wzruszajcie i cieszcie. Ślub to poważne wydarzenie, ale przede wszystkim radosne, niech więc będzie to widoczne.

Jeżeli przez całą uroczystość będziecie siedzieć sztywni, skupieni i wpatrzeni w księdza, raczej nie ma co liczyć na różnorodne zdjęcia z ceremonii, bo to Wy jesteście głównym tematem. Patrzcie na siebie, uśmiechajcie się, trzymajcie się za ręce.

Nie bójcie się księdza:)

Podczas przysięgi i zakładania obrączek zwróćcie się twarzą do siebie, nie do księdza. Słowa przysięgi wypowiadajcie patrząc sobie w oczy. Wówczas, pomijając już zdjęcia, cała ceremonia wygląda dużo lepiej.

Obrączki trzymajcie dwoma palcami by ich nie zasłaniać, zakładajcie je powoli, patrzcie na siebie.

Gdyby któreś z Was upuściło obrączkę (to się prawie nigdy nie zdarza, ale gdyby), nie rzucajcie się by ją podnieść, powinien to zrobić świadek bądź świadkowa. I nie przejmujcie się, to nie wróży niczego złego.

Bardzo ważne jest poinformowanie gości by nie wychodzili z aparatami do ołtarza. Ich zdjęcia raczej nie będą bardziej udane od tych wykonanych przez fotografa i mogą skutecznie uniemożliwić wykonanie ładnego ujęcia w ważnych chwilach. Naprawdę warto poważnie potraktować tę sprawę i spróbować dotrzeć do jak największej liczby gości z tą informacją. Powiedźcie gościom, że bardziej Was ucieszy jeżeli będą brali czynny udział w uroczystości, a nie patrzyli na nią przez wizjer i że chętnie podzielicie się z nimi zdjęciami wykonanymi przez profesjonalistów. Taką informację w grzecznej i ładnej formie można umieścić już w zaproszeniach, lub przygotować listę dodatkowych informacji i wraz z planem dnia dołączać do zaproszeń.

Uzgodnijcie z księdzem gdzie i kiedy będą składane podpisy i poinformujcie o tym fotografa. Jeżeli macie taką możliwość poproście o to, by podpisanie odbyło w kościele, a nie w zakrystii.

Pomyślcie o tym, że wasze dłonie z długopisem będą na zdjęciach i zadbajcie o to, by był ładny i elegancki.

Po ceremonii zostańcie chwilę w kościele by goście zdążyli wyjść. Pomoże to uniknąć sytuacji, w której wyjdziecie jako pierwsi i będziecie stać pod kościołem sami, natomiast goście idące za wami będą rzucać ryżem w plecy. Dużo bardziej efektowne i radosne jest rozwiązanie, gdy goście już czekają z ryżem na zewnątrz. Powiedzcie rodzicom, albo świadkom, by po ceremonii wstali i udali się do wyjścia, podczas gdy Wy zostaniecie się pomodlić, wówczas reszta gości pójdzie za nimi.

Powiedzcie świadkom, rodzicom, gościom, by ryż rzucali do góry, a nie, jak to często bywa, w twarz. Wówczas ryż ładnie i efektownie opada a Wy nie macie na zdjęciach pozycji obronnej i grymasu na twarzy.

Jeżeli chcecie mieć zdjęcie grupowe pod kościołem poinformujcie o tym fotografa, świadków i najbliższych. Fotograf nie ma obowiązku pamiętania o tym zdjęciu i ustawiania gości, a goście zazwyczaj ignorują wszystkie jego prośby. Należy więc takie zdjęcie odpowiednio zorganizować. Poproście świadków by pilnowali gości i jeszcze przed składaniem życzeń poprosili wszystkich do zdjęcia grupowego. Po złożeniu życzeń goście zwyczajnie się rozchodzą. Świadkowie również powinni pomóc przy ustawianiu, gdyż fotograf nie zna waszych gości. Jeżeli wszystko zostanie sprawnie zorganizowane ustawianie nie będzie denerwujące dla gości i stresujące dla wszystkich a zdjęcie grupowe będzie udane.

Fotografia ślubna poradnik

Share Post :

More Posts

Leave a Reply